منشور راهنمای ثبت نام کاریابی

منشور راهنمای مشاوره شغلی و ثبت نام در دفتر کاریابی غیردولتی

کارجوی گرامی لطفاً قبل از ثبت نام در کاریابی موارد زیر را دقیقاً مطالعه نمایید

 

1- ثبت نام از جویندگان کار در مراکز کاریابی غیردولتی به صورت حضوری انجام می پذیرد.

تبصره: مراکز کاریابی غیر دولتی که وب سایت آنها به تایید سازمان استان رسیده است مجاز به ثبت نام اینترنتی از جویندگان کار و مشاوره شغلی با آنان می باشد .

2- کاریابی مکلف است قبل از وجه ثبت نام نسبت به انجام مشاوره شغلی با جوینده کار اقدام نموده و نتیجه مشاوره را در فرم ثبت نام به تایید جوینده کار برساند .

3- کاریابی ها در قبال ارائه مشاوره شغلی به جویندگان کار حق دریافت هیچ گونه وجهی را ندارد و انجام مشاوره شغلی در این دفتر به صورت رایگان می باشد  .

4- کارجویان جهت پرداخت حق الزحمه ثبت نام در دفتر کاریابی صرفا مجاز به پرداخت 15/000 تومان با رعایت بند 2 می باشد .

تبصره 1: جویندگان کار فاقد استطاعت مالی در صورت ارائه معرفی نامه از سوی سازمان کار استان از پرداخت حق الزحمه ثبت نام معاف می باشد .

تبصره 2: کاریابی ها مجاز به اعلام شماره حساب بانکی جهت واریز وجه ثبت نام توسط جویندگان کار نمی باشد .

5- اشتغال به کار جوینده کار صرفا در صورت احراز شرایط اعلام شده از سوی کارفرما امکان پذیر است و ثبت نام به تنهایی ، تضمینی جهت اشتغال آنها ایجاد نمی کند .

6- انجام مشاوره شغلی بانوان باید توسط کارشناس زن صورت گیرد .

7- وجه دریافتی بابت ثبت نام در صورت انصراف جوینده کار مسترد نمی گردد .

8- کاریابی موظف است کلیه مدارک جویندگان کار  را به صورت محرمانه در محل مناسب نگهداری نماید .

9- معرفی جویندگان کار ثبت نام شده به فرصت شغلی اعلام شده توسط کار فرمایان در شرایط یکسان باید بر اساس اولویت تاریخ ثبت نام آنان انجام شود .

10- قبل ازمعرفی به فرصت شغلی ودادن معرفی نامه از کارجو تضمین پرداخت حق الزحمه در قالب سفته به مبلغ 500/000 تومان دریافت می شود.

11- کاریابی موظف است جویندگان کار فاقد مهارت را به مراکز آموزشی فنی و حرفه ای معرفی نماید.

12- به هنگام معرفی کارجو به فرصت های شغلی لازم است فی ما بین کارجو و کاریابی قرارداد به کارگماری منعقد گردد .

13- کاریابی ها موظفند در صورت به کارگماری جویندگان کار حق الزحمه خود را به ازای یکسال کار ( 50% حداقل دستمزد اعلام شده توسط شورای عالی کار در سال جاری ) در انتهای یک سال به نسبت 1/12 در پایان هر ماه از متقاضی دریافت می شود .در صورتیکه دستمزد ثابت به کار گمارده بیش از حداقل دستمزد اعلام شده توسط شورای عالی کار باشد 20% تفاوت حقوق کار جو با حداقل دستمزد اعلام شده در سال جاری به حق الزحمه اضافه خواهد شد.

ضروری است جویندگان کار وکارفرمایان در صورت مشاهده عدم رعایت موارد فوق الاشاره توسط کاریابی مراتب را در اسرع وقت به اداره کل تعاون ،کار رفاه اجتماعی استان مربوطه اعلام نمایند .

 


نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.